KATEGORİLER

HABER DETAYI

9 Ağustos 2019 17:16

Kenan Sipahi İspanya’ ya Transfer Olduktan Sonra İlk Röportajını Verdi

Kenan Sipahi İspanya’ ya Transfer Olduktan Sonra İlk Röportajını Verdi

Kenan Sipahi Real Betis Transferi Sonrası Konuştu

Bu yaz İspanya‘nın Real Betis takımıyla 2 yıllık kontrata imza atan Kenan Sipahi çok önemli açıklamalarda bulundu.

Ülkemizi önümüzdeki sezon İspanya’da temsil edecek olan Kenan Sipahi, basketball.com.tr’ye açıklamalarda bulunurken, yeni sezonla ilgili önemli mesajlar verdi.

İşte Kenan Sipahi’nin sözlerinden satır başları:

Geçen sezonu çok verimli geçirdiğimi düşünüyorum. Düzeltmem gereken noktalar var. Özellikle devamlılık konusunda atmam gereken adımlar olduğunu biliyorum. Real Betis’te bana verilen rolle bunu aşacağıma inanıyorum.

Transfer döneminde gerçekleşen bazı şeylerden dolayı Beşiktaş’a kırgınlığım var. Ödemeler konusunda ise hukuki süreç başlıyor. Bundan sonra o süreç işleyecek. Dusko Ivanovic’in bana katkısı çok fazla oldu. Her zaman bana güvendi ve bunu da hissettirdi. Onunla çalışmak keyifliydi. Koçla hep iletişim halindeyiz.

Kariyerime Avrupa’da devam etmeyi uzun süredir düşünüyordum. Karşıma böyle bir fırsat gelince değerlendirmek istedim. Betis’in bana vereceği sorumluluk ve güvenle orada iyi bir sezon geçireceğimi düşünüyorum. Ülkemizi İspanya’da en iyi şekilde temsil etmek istiyorum.

Fenerbahçe ve Zeljko Obradovic bana çok şey kattı. Hala oyunumun birçok yönünde bunlardan faydalanıyorum. Orada çok güzel günlerim geçti. Gerek oyun anlayışım gerekse basketbola nasıl bakmam gerektiği konusunda Obradovic’ten çok şey öğrendim.

Kariyerimde çok iyi koçlarla çalıştım. Hepsinden bir şeyler öğrendim ve umarım bu öğrendiklerimi orada yansıtabilirim.

İspanya hep hayalimdeki liglerden biriydi. Orada başarılı olup, çok daha büyük kulüplerde oynamak istiyorum. Kendimi oraya ait hissettireceğim.

Baskı altında kalmaya ve bununla başa çıkmaya artık alıştım. Türkiye’de çok değerli oyuncular var. Ben takımım için elimden geleni yapmak istiyorum. Bunun için sonuna kadar mücadele ediyorum. Bu bazen istatistiklere yansımıyor. Ama artık bunun istatistiklere yansıyacağı zaman geldi. Çalışmalarıma devam ediyorum ve İspanya’da çok farklı bir sezon geçirmeyi umuyorum.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.